Spunkijad
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Spungist saadud asjade edasine saatus

Go down 
+2
bluumt
Getsu
6 posters
AutorTeade
Getsu
Spunkija



Postituste arv : 19
Join date : 15/07/2012
Age : 37

Spungist saadud asjade edasine saatus Empty
PostitaminePealkiri: Spungist saadud asjade edasine saatus   Spungist saadud asjade edasine saatus EmptyPüh Juul 15, 2012 8:55 pm

Toon feissari kasutaja Ewka Olen soovitusel teema ka siia:
"Siinset gruppi lugedes tekkisid mul par küsimust. Kuna Te siin nii kiivalt kaitsete ära antavaid asju, siis kas uus omanik need tulevikus edasi anda või ära visata ikka tohib kui asi osutub ebavajalikuks või läheb näiteks katki? Tuleb tunnistada, et näiteks kui lasteriided jäävad lapsele väikseks, ei hakka ma küll otsima, et kas ma nüüd sain need riided Spunk.ee'st, mõnelt sõbrannalt, kust iganes muust portaalist, ostsin uuena või kasutatud peast või mis iganes muul viisil. Korralikumad hoian alles, et ehk saan kunagi veel lapsi ja läheb vaja, osad müün võimalusel maha ja osad jagan laiali kas sõbrannadele, kel vaja, või Spunk.ee või muude portaalide kaudu. Kas siinne Spungi-politsei hakkab siis täpselt välja uurima, kuhu ma mis asjad olen mil viisil laiali jaganud või tulevikule mõeldes k...astiga kappi pakkinud? Palun ärge nüüd päris absurdseks ka ikka minge. Tore on teada saada, kellel on probleeme postitamise poolega (ei tasuta postikulu, ei panda pakki teele jne.) ja siinne grupp võikski just sellele osale keskenduda, kuna Spunk.ee's annab igaüks ise vabatahtlikult asju ära. Kindlasti on ka inimesi, kes (hea) meelega paneb saadud asjad müüki aga no see jäägu juba pigem tema südametunnistusele (kui tal see üldse olemas on). Väga palju liigub meie seas ka süüdimatuid inimesi. Samuti mõelge sellele, et kui inimesel ei ole tööd, siis ehk see raharaas, mis ta mingi tasuta saadud asja eest saab, võib olla tema jaoks oluline sissetulek ja ehk ka päästa päeva."
Tagasiside oodatud!
Tagasi üles Go down
http://www.spunk.ee/kasutaja.php?username=Getsu
bluumt




Postituste arv : 1
Join date : 15/07/2012

Spungist saadud asjade edasine saatus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Spungist saadud asjade edasine saatus   Spungist saadud asjade edasine saatus EmptyPüh Juul 15, 2012 9:59 pm

Getsu kirjutas:
Toon feissari kasutaja Ewka Olen soovitusel teema ka siia:
"Siinset gruppi lugedes tekkisid mul par küsimust. Kuna Te siin nii kiivalt kaitsete ära antavaid asju, siis kas uus omanik need tulevikus edasi anda või ära visata ikka tohib kui asi osutub ebavajalikuks või läheb näiteks katki? Tuleb tunnistada, et näiteks kui lasteriided jäävad lapsele väikseks, ei hakka ma küll otsima, et kas ma nüüd sain need riided Spunk.ee'st, mõnelt sõbrannalt, kust iganes muust portaalist, ostsin uuena või kasutatud peast või mis iganes muul viisil. Korralikumad hoian alles, et ehk saan kunagi veel lapsi ja läheb vaja, osad müün võimalusel maha ja osad jagan laiali kas sõbrannadele, kel vaja, või Spunk.ee või muude portaalide kaudu. Kas siinne Spungi-politsei hakkab siis täpselt välja uurima, kuhu ma mis asjad olen mil viisil laiali jaganud või tulevikule mõeldes k...astiga kappi pakkinud? Palun ärge nüüd päris absurdseks ka ikka minge. Tore on teada saada, kellel on probleeme postitamise poolega (ei tasuta postikulu, ei panda pakki teele jne.) ja siinne grupp võikski just sellele osale keskenduda, kuna Spunk.ee's annab igaüks ise vabatahtlikult asju ära. Kindlasti on ka inimesi, kes (hea) meelega paneb saadud asjad müüki aga no see jäägu juba pigem tema südametunnistusele (kui tal see üldse olemas on). Väga palju liigub meie seas ka süüdimatuid inimesi. Samuti mõelge sellele, et kui inimesel ei ole tööd, siis ehk see raharaas, mis ta mingi tasuta saadud asja eest saab, võib olla tema jaoks oluline sissetulek ja ehk ka päästa päeva."
Tagasiside oodatud!



Mul ei ole midagi selle vastu, et inimesed annavad ära asju, mis on kusagilt mujalt saadud vms. Või tõesti müüvad nt postikulu suuruse summaga ära, aga kroonilisi võtjaid-tahtjaid edasimüüjaid võiks küll kuidagi ohjeldada. Kui ta kohe tasuta asja edasi müüb ja nii järjepidevalt, siis ilmselt ei olnud tal ju seda asja väga vaja. Küll aga probleemsed kasutajad võiks välja tuua ja muus osas olen sinuga nõus. :)
Tagasi üles Go down
BinkBlackBlue




Postituste arv : 2
Join date : 16/07/2012

Spungist saadud asjade edasine saatus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Spungist saadud asjade edasine saatus   Spungist saadud asjade edasine saatus EmptyEsm Juul 16, 2012 9:44 pm

bluumt kirjutas:
Getsu kirjutas:
Toon feissari kasutaja Ewka Olen soovitusel teema ka siia:
"Siinset gruppi lugedes tekkisid mul par küsimust. Kuna Te siin nii kiivalt kaitsete ära antavaid asju, siis kas uus omanik need tulevikus edasi anda või ära visata ikka tohib kui asi osutub ebavajalikuks või läheb näiteks katki? Tuleb tunnistada, et näiteks kui lasteriided jäävad lapsele väikseks, ei hakka ma küll otsima, et kas ma nüüd sain need riided Spunk.ee'st, mõnelt sõbrannalt, kust iganes muust portaalist, ostsin uuena või kasutatud peast või mis iganes muul viisil. Korralikumad hoian alles, et ehk saan kunagi veel lapsi ja läheb vaja, osad müün võimalusel maha ja osad jagan laiali kas sõbrannadele, kel vaja, või Spunk.ee või muude portaalide kaudu. Kas siinne Spungi-politsei hakkab siis täpselt välja uurima, kuhu ma mis asjad olen mil viisil laiali jaganud või tulevikule mõeldes k...astiga kappi pakkinud? Palun ärge nüüd päris absurdseks ka ikka minge. Tore on teada saada, kellel on probleeme postitamise poolega (ei tasuta postikulu, ei panda pakki teele jne.) ja siinne grupp võikski just sellele osale keskenduda, kuna Spunk.ee's annab igaüks ise vabatahtlikult asju ära. Kindlasti on ka inimesi, kes (hea) meelega paneb saadud asjad müüki aga no see jäägu juba pigem tema südametunnistusele (kui tal see üldse olemas on). Väga palju liigub meie seas ka süüdimatuid inimesi. Samuti mõelge sellele, et kui inimesel ei ole tööd, siis ehk see raharaas, mis ta mingi tasuta saadud asja eest saab, võib olla tema jaoks oluline sissetulek ja ehk ka päästa päeva."
Tagasiside oodatud!



Mul ei ole midagi selle vastu, et inimesed annavad ära asju, mis on kusagilt mujalt saadud vms. Või tõesti müüvad nt postikulu suuruse summaga ära, aga kroonilisi võtjaid-tahtjaid edasimüüjaid võiks küll kuidagi ohjeldada. Kui ta kohe tasuta asja edasi müüb ja nii järjepidevalt, siis ilmselt ei olnud tal ju seda asja väga vaja. Küll aga probleemsed kasutajad võiks välja tuua ja muus osas olen sinuga nõus. :)

Mind ei huvita, mida teeb saaja saadud asjaga.Kasulik ta siis oli, kas endale, edasi müügiks vm. VB raha näol siis kasulikum.Kui olen ära andnud siis nii on. "Krooniliste" vastu ei olegi midagi vaja teha, sest nagunii jäävad nad meelde mingil viisil ja edaspidi toimib lihtsalt "vot talle ma ei anna enam" meetod.Negatiivne emtsioon jääb meelde ja see mängib rolli. Ajapikku sõeluvad lihtsalt "päris" vajajad välja.
Ma ei suuda ka meeles pidada, kust mida sain-poest, kaltsukast,sõbrannalt,siit jne. Kui vaja lahti saada, siis annan siin ära või tutvusringis, osa müün ostas või kirbukal. Tähtis on ringlus, mitte vaidlemine eestlaslikul kombel, kes süüdi ja paha jne..Postikulusulid on jah tähtsam teema.
Tagasi üles Go down
sirios

sirios


Postituste arv : 14
Join date : 17/07/2012
Age : 44
Asukoht : Harjumaa, Jõelähtme vald

Spungist saadud asjade edasine saatus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Spungist saadud asjade edasine saatus   Spungist saadud asjade edasine saatus EmptyTeis Juul 17, 2012 11:02 pm

See on uue omaniku enda vaba voli, mis ta esemega edasi teeb.Viskab minema või müüb edasi või mida iganes. Mis minul enam sellest? Need asjad ei ole ju enam minu omad.
Tagasi üles Go down
http://www.spunk.ee/kasutaja.php?username=sirios
Administraator
Administraator
Administraator


Postituste arv : 88
Join date : 12/07/2012

Spungist saadud asjade edasine saatus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Spungist saadud asjade edasine saatus   Spungist saadud asjade edasine saatus EmptyKolm Juul 18, 2012 12:00 pm

Eks suhtumised on erinevad, loomulikult.
See n.n. spungi-politsei "ajab taga" siiski ennekõike selliseid kasutajaid-edasimüüjaid, kes küsivadki tasuta asju eesmärgiga neid müüja, neil ei ole saadud asju endal vaja.

Spunk.ee loomise ja kasutamise idee on endale mittevajalike asjade tasuta andmine neile, kes neid asju tõesti kasutamiseks vajavad.
See keskkond on loodud selleks, et inimesed saaksid teineteist vastastikku abistada, asjade näol, mida keegi võiks vajada, raha teenimine asjade müügist ei sobi spunk.ee ideega kohe mitte.

Mida teha tasuta saadud asjadega, mida ise enam ei vaja? Mina isiklikult arvan, et oleks äärmiselt kena, kui saaja sellised asjad omakorda edasi annab. Tasuta. Ma mõtlen - spunkimine kui elu- ja mõtteviis. See siis minu isiklik mõte, mida tahaksin edasi kanda ning leida sarnaseid kaasmõtlejaid.

Lea Larin on spunk.ee kohta ütlenud väga ilusasti: "Hoolivus on see, mis paneb meid kaasinimese vajadustele mõtlema ja just hoolivusest algab ka keskkonnasäästlik mõtteviis. Usun, et just need märksõnad- hoolivus, keskkonnasäästlikkus ja kogukondlikkus aitavad meid keska ja muudavad meie igapäevast elukeskkonda tükkhaaval paremaks."
Tagasi üles Go down
v11u

v11u


Postituste arv : 67
Join date : 20/07/2012
Asukoht : Hiiumaa

Spungist saadud asjade edasine saatus Empty
PostitaminePealkiri: Spungist saadud asjade edasine saatus   Spungist saadud asjade edasine saatus EmptyKolm Aug 01, 2012 10:41 pm

Minule läheb siiski natuke korda minu ära antud asjade edasine saatus...Mul on ka majanduslikult suht raske, aga mulle meeldiks jubedalt aidata neid, kes on veel raskemas olukorras! Seega tahaksin ma vist maailma paremaks muuta :)! Aga see, mis toimub, vähendab oluliselt minu entusiasmi! Ma ei anna sellepärast ära, et ma ise ei viitsi müüa, pakkide ja saatmisega pean tegelema ju nii või naapidi, kuna elan saarel! Inetud, katkised jne asjad ju viskan nagunii minema, neid ei pakuks kellelegi, aga ilusad ja tarvilikud asjad annaksin kellelegi, kes nendele asjadele uue elu annaks...mitte ahnelt kokku ei krabaks ja müüki paiskaks! Spunkige ikka Teineteisele :)!!!
Tagasi üles Go down
http://www.spunk.ee/kasutaja.php?username=v11u
Administraator
Administraator
Administraator


Postituste arv : 88
Join date : 12/07/2012

Spungist saadud asjade edasine saatus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Spungist saadud asjade edasine saatus   Spungist saadud asjade edasine saatus EmptyNelj Aug 02, 2012 8:47 am

Spunk.ee looja on ütelnud ühes interviuus järgmist: "/- - -/, keda tasuta esemete soetamine väga aitaks – nad saaksid üle jääva raha eest lastele süüa osta. Missiooni sügavam mõte on selles, et maailm peab lõpetama ületootmise. Meie planeedi ressursid lõpevad, kui aina toodetakse ja ostetakse ja ebavajalik jäetakse mõttetult seisma. Võib küll öelda, et tootjad saavad palka ja selle eest oma lapsi toita, ent heas uues ilmas peab hakkama toimima varade ümberjagamine, mitte pidev ahnitsemine ja juurdetekitamine. Liigne keskendumine mõttetule lisaväärtusele viib ühtlasi ka selleni, et maailma tekib liiga palju müüjaid ja vahendajaid, mitte loojaid ja mõtlejaid. Kui lõpeb hüsteeriline tarbimiskultus ja kõigile jaguneb kõike õiglaselt, kogeme uue ajastu hoopis teisemat energiat kui tänane."

Probleem on kinni selles, kuidas me ise suhtume. Mida me väärtustame ning milliseid väärtusi soovime edasi anda oma lastele. Mina ei soovi õpetada oma lapsi suhtuma nii, et kraba kust saad ja tee rahaks, või et kui sulle on midagi kingitud ja sa ei vaja seda, siis müü aga maha jne. Ma püüan oma käitumise ning ellusuhtumisega mõjutada oma lapsi selles suunas, et inimene ei ela asjadele, et asjade rohkus ei tee sind väärtuslikumaks inimeseks ning et asju, mida sa oled tasuta saanud, ei ole õige müüa.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Spungist saadud asjade edasine saatus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Spungist saadud asjade edasine saatus   Spungist saadud asjade edasine saatus Empty

Tagasi üles Go down
 
Spungist saadud asjade edasine saatus
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Spungist saadud asjade müük.
» Uue omanikuna kinnitatud asjade arv
» Saadud asja eest tänamine.
» Asjade pakkumine
» Asjade pakkuja peab olema eesel ja "kaasaegse" eesti keele filoloog?

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Spunkijad :: Vestlusnurk :: Spunkimine-
Hüppa: