Spunkijad
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Valetamine riiete suuruste kohta

Go down 
+3
eestiturist
Snowfox25
Piziassu
7 posters
AutorTeade
Piziassu

Piziassu


Postituste arv : 165
Join date : 17/07/2012

Valetamine riiete suuruste kohta Empty
PostitaminePealkiri: Valetamine riiete suuruste kohta   Valetamine riiete suuruste kohta EmptyKolm Märts 26, 2014 11:24 pm

Mida Teie arvate, kui kuulutuses kirjas üks suurus, aga reaalselt hoopis teine? On kogemusi? Mida arvate?
Mul mitmeid kordi olnud lubatud L-XL suurustel pluusidel kätte saades sees hoopis S või M ja LX/L suurusele kohe kindlasti selga ei mahuks... Täna käisin ka ühe paki järel, kus pidi sees olema ka püksid suurusega 40/42 (nagu kuulutuses väitis) aga kätte sain siis Oi kui pisikesed. Isegi sees kirjas suuruseks 20. -.- Kuulutus ise on muidugi eemaldatud. Suht haige. . 2.95€ lihtsalt raisus :S
Tagasi üles Go down
http://www.spunk.ee/kasutaja.php?username=Piziassu
Snowfox25

Snowfox25


Postituste arv : 70
Join date : 21/02/2014
Age : 36
Asukoht : Tallinn

Valetamine riiete suuruste kohta Empty
PostitaminePealkiri: Re: Valetamine riiete suuruste kohta   Valetamine riiete suuruste kohta EmptyNelj Märts 27, 2014 12:10 am

Väga hea teema.Minul on olnud vaid 2 juhust kus suurusega veidi mööda pandud.Esimesel juhul oli tegemist siis suurema koguse riietega ja lisaks sellele,et suurused ei klappinud,oli kuulutusest jäetud märkimata,et riided on pikka aega seisnud.Igastahes sain suure kotitäie kaltse,otseses möttes,sest kandmiskölblikke oli 2 kotitäiest ainult 2 asja.Ülejäänud läks lihtsalt kütteks.
2.korral oli asja suuruseks märgitud 38,tegelikult oli antud asi hoopis XS-S.Önneks leidus mul tuttav kes selle hea meelega endale vöttis.
Mul on ka ette tulnud dilemmasid,kus antud asi on näiteks S märgitud,kuid välja näeb rohkem M,siis olen pannud sellise vahepealse,vöi juurde märkinud.Tavaliselt panen kirja selle suuruse,mis särgil kirjas ja kui suurust pole,siis möödan üle ja panen need andmed.Ei taha ju pettumust valmistada kellegile.
Tagasi üles Go down
eestiturist

eestiturist


Postituste arv : 140
Join date : 28/07/2012
Age : 37
Asukoht : Pärnu

Valetamine riiete suuruste kohta Empty
PostitaminePealkiri: Re: Valetamine riiete suuruste kohta   Valetamine riiete suuruste kohta EmptyNelj Märts 27, 2014 9:51 am

Tõesti hea teema :)
Endal ei tule meeldegi, et oleksin vales suuruses asju saanud - no eks ma pärin ka tihti mõõtude kohta, et kindel olla selle sobivuses.
Ma ise tavaliselt kirjutan välja selle suuruse, mis sees kirjas ja siis lisan ka omalt poolt, mis ma tegelt arvan selle suuruse olevat. Kui viitsin ja saan, siis ka mõõdan olulisemad asjad üle: rinnaümbermõõt, vööümbermõõt, õlgadevaheline laius...mulle meeldib ka, kui huvituja ise selliseid mõõte küsib. Ei tahaks samuti, et keegi ilmaasjata pettuma peaks.
Olen märganud, et osad andjad ei vastagi küsimustele, mis suurusi ja mõõte puudutab.
Samuti on palju kuulutusi lihtsalt infovaesed - ei ole kirjas, kas asi on korralik või kodusem, kas vastab suurusele, isegi värv võib olla ju pildil moonutatud - kõigest sellest tahaksin ma teada, enne kui hakkan soovima asja, mis mind huvitab.

Riiete mõõdud on tegijatel lihtsalt nii erinevad, seda enam peaks olema juures info, kas see vastab suurusele - mul endal on kapis mitu pluusi, mis kõik on justkui ühesuurused ja mahuvad mulle selga ning suurustähised on olemas S-st XL-ini. Kaks pluusi kannavad isegi numbrit XXXL - turukaup. Äkki on see mõeldud seda numbrit kandvale prouale liibuvana ümber keha ja lihtsalt mina leian, et peaks hingamisruumi olema? Ei tea :)
Tagasi üles Go down
http://www.spunk.ee/kasutaja.php?username=eestiturist
Liblikatolm




Postituste arv : 68
Join date : 09/05/2013

Valetamine riiete suuruste kohta Empty
PostitaminePealkiri: Re: Valetamine riiete suuruste kohta   Valetamine riiete suuruste kohta EmptyNelj Märts 27, 2014 2:25 pm

Ma ei usu, et pahatahtlikkusest valetatakse riiete suuruse kohta. Mulle on jäänud mulje, et erinevatel tootjatel võivadki olla erinevad suurused. Näiteks firma A suurus 38 ei pruugi olla firma B suurus 38 (firmal B võib samade mõõtmetega ese olla suurus 36 hoopis). Minu poisil on hetkel seljas pusa pikkusele 104, kuigi poiss ise on praegu 86 kandja - pusa on täiesti paras. Kui poiss lõpuks 104 suurusesse saab, ei mahuks see talle kuidagi selga (ja reaalselt on ta hetkel vaid 82-83cm pikk).
Ma märgin kuulutusse selle numbri, mis on eseme sildil kirjas. Ja lisan siis eseme mõõdud - nt pikkus, ümbermõõt, varruka pikkus, pükstel sääre sisekülje pikkus jne.
Mul endal jalas püksid, mille sildil kirjas 38 - samas mulle tundub, et pigem 40 ikka. Nende pükste tootjal on nr 38 suurused ilmselt suuremad kui mõnel teisel firmal. Aga samas mõne teise firma suurus 38 jääb jälle väikseks.
Tagasi üles Go down
http://www.spunk.ee/kasutaja.php?username=Liblikatolm
Piziassu

Piziassu


Postituste arv : 165
Join date : 17/07/2012

Valetamine riiete suuruste kohta Empty
PostitaminePealkiri: Re: Valetamine riiete suuruste kohta   Valetamine riiete suuruste kohta EmptyNelj Märts 27, 2014 2:28 pm

Jah ma tean, et suurusi erinevaid firmade suhtes, aga no suurus 20 pükstel sees on siis ikka annab segi ajada suurusega 40-42 mis kuulutuses oli. Need suurus 20 püksid ei lähe isegi mitte M kandjale jalga.
Tagasi üles Go down
http://www.spunk.ee/kasutaja.php?username=Piziassu
sirios

sirios


Postituste arv : 14
Join date : 17/07/2012
Age : 44
Asukoht : Harjumaa, Jõelähtme vald

Valetamine riiete suuruste kohta Empty
PostitaminePealkiri: Re: Valetamine riiete suuruste kohta   Valetamine riiete suuruste kohta EmptyNelj Märts 27, 2014 3:25 pm

Arvesse tuleb ka võtta,et riigiti ja sihtgrupiti (lapsed vs täiskasvanud nt) on ka tähistused erinevad. UK suurus 20 vastab Euroopa suurusele 48 ning tähtmärgistusele XL. USA suurus 20 on veelgi suurem. Mul on üks jope, millel sees suurus XL, aga kui lähemalt uurida, siis selgub, et see on nn laste/noorukite jope ning täiskasvanul vastaks suurusele XS/S. Segaduste vältimiseks oleks mõttekam enne mõõte lisada või küsida, mitte numbritele lootma jääda. Samas on ka mõõtmine nii ja naa. Ise olen kunagi lisatud mõõtude eest pahandada saanud, et ma olevat ikka cm või paariga eksinud vms. Sellest ajast kui mõõdan, siis lisan alati mõõtude ette sõna UMBKAUDSED või midagi sarnast, sest mingit täppisteadust ma koduse mõõdulindiga võimeline tegema ei ole.
Tagasi üles Go down
http://www.spunk.ee/kasutaja.php?username=sirios
Snowfox25

Snowfox25


Postituste arv : 70
Join date : 21/02/2014
Age : 36
Asukoht : Tallinn

Valetamine riiete suuruste kohta Empty
PostitaminePealkiri: Re: Valetamine riiete suuruste kohta   Valetamine riiete suuruste kohta EmptyNelj Märts 27, 2014 4:17 pm

Minul oli selline asi,et ämm töi 2 kombekat,sees suurus 86,selga pannes selgus,et 1 kombekatest oli lühike ja teine natuke suur.Saa siis aru,nüüd pisipönn kannab suurust 90 pluss ja see 1 kombekas on ikka veidi suur.
Sirios,ega mina ka möödulindiga millimeetri pealt ei vöta,lihtsalt üritan panna vöimalikult täpse möödu,kuid vahel vöib ikka ette tulla natuke möödapanekut.Möte oli,et panen siis köik märgitud suurused,mis riideesemel juures on.
Tagasi üles Go down
ketsuppi

ketsuppi


Postituste arv : 24
Join date : 16/07/2012

Valetamine riiete suuruste kohta Empty
PostitaminePealkiri: jah   Valetamine riiete suuruste kohta EmptyNelj Märts 27, 2014 7:31 pm

olen ka tähele pannud igal tootjal oma suurus-mul riideid 34-xxl-ni püksipaar n. 34 läheb jalga samas kui 42 võib olla ka väike. mine tea kuidas see nii on-samas olen ka ise tähele pannud kunagi ühes kuulutuses oli vist püksid 38 vöö oli 88cm ja samal ajal oli ka teisel kuulutus pükste kohta suurus 44 vöö 78cm. mine võta kinni. minu arust ka need 38 ei olnud samas madala vöökohaga. sellep. tihti küsin mõõte ja kui panen midagi üles siis ka tavaliselt kirjutan mõõdud juurde-on lihtsam nii mulle kui ka soovijale. Ja teinekord ei saa ma ka aru soovijatest-on kuulutus isegi suurust ei ole antud ja juba hunnik soovijaid all-mille järgi nad soovivad või milleks? tekib juba inimlik huvi...
Tagasi üles Go down
http://www.spunk.ee/kasutaja.php?username=ketsuppi
Snowfox25

Snowfox25


Postituste arv : 70
Join date : 21/02/2014
Age : 36
Asukoht : Tallinn

Valetamine riiete suuruste kohta Empty
PostitaminePealkiri: Re: Valetamine riiete suuruste kohta   Valetamine riiete suuruste kohta EmptyNelj Märts 27, 2014 8:37 pm

Ausalt öeldes on mul ka selle riiete täpse suurusega olnud mitmeid kände,sest silmaga vaadates on üks suurus,sisemisel sildil aga hoopis teine suurus.No vöta kinni.
Tagasi üles Go down
vitamiin




Postituste arv : 31
Join date : 08/01/2014

Valetamine riiete suuruste kohta Empty
PostitaminePealkiri: Re: Valetamine riiete suuruste kohta   Valetamine riiete suuruste kohta EmptyReede Märts 28, 2014 9:01 pm

Soovitaksin Pakkujatel asju väljapannes mõelda , millist infot nad ise sooviksid eseme kohta saada. Kas eesmärk on iga hinna eest asi kellelegi ära anda(parseldada) või leida siiski soovija ,kellele see toode ka mõõtudelt sobib. Kui keeruline siis on paar mõõtu võtta? Tundub, et mõnele on Spunkimine nagu tükitöö - mida rohkem ja kiiremini, seda parem. Hoolimatus on selle nimi!
Tagasi üles Go down
Snowfox25

Snowfox25


Postituste arv : 70
Join date : 21/02/2014
Age : 36
Asukoht : Tallinn

Valetamine riiete suuruste kohta Empty
PostitaminePealkiri: Re: Valetamine riiete suuruste kohta   Valetamine riiete suuruste kohta EmptyReede Märts 28, 2014 9:39 pm

Väga hea möte Vitamiin:)Olen seda varianti proovinud ja aitab väga hästi ja minul siis eelistus see,et mida rohkem infot asja kohta seda parem.Lasteriiete puhul vötan ka veidi lisaruumi kasvuks ja ise andes üritan ka anda vöimalikult täpset infot asja kohta,seega ei ole mul mingit eesmärki "skoorida"( ega midagi sarnast) vaid leida pakutud kaubale soovija,kes jääks ka kaubaga rahule.
Tagasi üles Go down
ketsuppi

ketsuppi


Postituste arv : 24
Join date : 16/07/2012

Valetamine riiete suuruste kohta Empty
PostitaminePealkiri: mul   Valetamine riiete suuruste kohta EmptyLaup Märts 29, 2014 2:05 pm

on ka olnud selline asi, et kui küsin mõõte-ei mul on asi pakitud juba-ei hakka lasti tegema ja extra mõõtma-võta või jäta. ja pole mõõdulintigi...
Tagasi üles Go down
http://www.spunk.ee/kasutaja.php?username=ketsuppi
Snowfox25

Snowfox25


Postituste arv : 70
Join date : 21/02/2014
Age : 36
Asukoht : Tallinn

Valetamine riiete suuruste kohta Empty
PostitaminePealkiri: Re: Valetamine riiete suuruste kohta   Valetamine riiete suuruste kohta EmptyLaup Märts 29, 2014 2:54 pm

:DD Mul on olnud juhuseid,kus olen paki kokku pannud juba ,kuid soovija on tahtnud veel mönda asja juurde ja nagu öeldakse,klient on kuningas:),Olen paki lahti vötnud ja ümber pakkinud.Minul see konti ei murra ja kui vaja möödan mitu korda veel üle.Tundub veider aga mulle on tähtis et saaja jääks rahule,mitte roheliste näppude kogumine:)
Tagasi üles Go down
vitamiin




Postituste arv : 31
Join date : 08/01/2014

Valetamine riiete suuruste kohta Empty
PostitaminePealkiri: Re: Valetamine riiete suuruste kohta   Valetamine riiete suuruste kohta EmptyLaup Märts 29, 2014 3:18 pm

Kui soovija tahab asju juurde, pole vaja pakki lahti võtta. Mina olen teibiga esimese paki külge pookinud lihtsalt, pakitud kujul muidugi.
Tagasi üles Go down
Snowfox25

Snowfox25


Postituste arv : 70
Join date : 21/02/2014
Age : 36
Asukoht : Tallinn

Valetamine riiete suuruste kohta Empty
PostitaminePealkiri: Re: Valetamine riiete suuruste kohta   Valetamine riiete suuruste kohta EmptyLaup Märts 29, 2014 3:22 pm

Mhh hea möte:)Jätan meelde.
Tagasi üles Go down
Piziassu

Piziassu


Postituste arv : 165
Join date : 17/07/2012

Valetamine riiete suuruste kohta Empty
PostitaminePealkiri: Re: Valetamine riiete suuruste kohta   Valetamine riiete suuruste kohta EmptyTeis Apr 01, 2014 8:02 pm

mõõtsin ümbermõõdu ära. sain umbkaudu 80cm. No kohe kindlasti ei vasta see suurusele 40/42
Tagasi üles Go down
http://www.spunk.ee/kasutaja.php?username=Piziassu
Sponsored content





Valetamine riiete suuruste kohta Empty
PostitaminePealkiri: Re: Valetamine riiete suuruste kohta   Valetamine riiete suuruste kohta Empty

Tagasi üles Go down
 
Valetamine riiete suuruste kohta
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Spunkijad :: Vestlusnurk :: Spunkimine-
Hüppa: