HomeHome  KKKKKK  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

Share | 

Spunkimine kui eluviis

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Go down 
AutorTeade
Administraator
Administraator

Postituste arv : 88

PostitaminePealkiri: Spunkimine kui eluviis   Kolm Juul 18, 2012 12:39 pm

Kas Sul on olnud vahel tunne, et tahaks samuti midagi ära teha, midagi muuta, anda kuhugi ja kuidagi enda panus? Kas oled vahel ohanud elukalliduse pärast, kuidas mitte lihtsalt tooted, vaid ka teenused on kerkinud hullumeelsete hindadeni? Kas oled vahel mõtelnud tagasi ajale, kui paljud asjad olid kordi odavamad või hoopis tasuta?

Mina olen. Minu arvates ei peaks spunk.ee-s asjade tasuta andmine ja saamine olema mitte lihtsalt tore ja kasulik, see võiks olla inimeste eluviis. Mõtlemise ja suhtumise viis, midagi, milles olla eeskujuks oma lastele. Ja seda ikka selleks, et anda neile edasi seda suhtumist, seda väärtust, kus inimesed on valmis üksteist aitama ning oskavad hinnata seda, kui neid aidatakse.

Kas Sa oled endalt küsinud: miks ma annan oma asju tasuta ära? Või: miks ma annan ära niisama, kuigi ma olen ise nende eest maknud ja võiksin neid ka müüa?

Mina olen. Ma tean, et väärtustan kõrgelt taaskasutuse ideed, mulle ei meeldi lõputu-lõputu asjade-esemete juurdetootmine, maailmas on asju niigi liiga palju. Ning mulle meeldib säästlik ja roheline mõtteviis. Ning mulle ei meeldi maailm, kus kõigele pannakse hinnasilt külge.

Ma usun, et asi on suhtumises.

Tagasi üles Go down
jul4ik18

Postituste arv : 41

PostitaminePealkiri: Re: Spunkimine kui eluviis   Kolm Juul 18, 2012 2:41 pm

Enne müüsin asju väga tihti nüüd aga ei ole viitsimist üldse sellega tegeleda et see ese seisaks kapi nurgas ja ootaks kuni keegi lõpuks ära ostab pigem anda se ese kellegile kes seda hädasti vajab ja ei saa osta,sest neid peresi on ju ühe rohkem kes on raskustes.nüüd siis tegelenki rohkem ära andmisega,tore ja meeldiv on vaadata kui keegi tuleb ukse taha rõõmsate ja säravate silmadega asjale järgi ja mõni toob tänutäheks isegi kommi lastele või kui saadad isegi postiga ja teatad et kinnitasin teid uueks omanikuks ja inimene pole veel kaupa kättegi saanud ja nii palju tänulike sõnu on juba kirja pannud:) väga hea tunne on kui oled mingit last või peret rõõmsamaks teinud.eriti just last kuna minu jaoks on väga tähtis et laps oleks õnnelik,kas see on siis minu või kellegi teise laps.
Mäletan jõulude ajal tahtsin mingile perele ilusad kenad punased kardinad kinkida et mingitki jõulu meeleolu oleks neil kellel seda pole,raske valik oli sest soovijaid oli väga palju!Aga tegin oma valiku ja tunnen siiamaani et tegin õige valiku ja oi kui õnnelik oli see inimene.Vahel on nii palju soovijaid et nii raske valida ja oleks vaid võimalus annaks kõikidele:)aga vot ei saa...
Mäletan mina alustasin oma elu mehe ja lapsega täitsa nullist tühjast korterist ja oleme praktiliselt kogu mööbli siia saanud tänu lahketele inimestele kes aitasid meid,öeldakse et iga heategu ei jää karistamatta aga meil on just nii et iga heategu tuleb sulle vajalikul päeval tagasi.Neid positiivseid ja abivalmis inimesi võiks maailams olla rohkem vähemalt meil eesti küll ja juba selle pärast oleks meie eesti täiuslik.
Tagasi üles Go down
http://www.spunk.ee/kasutaja.php?username=jul4ik18
ingrid169
Spunkija

Postituste arv : 151

PostitaminePealkiri: Re: Spunkimine kui eluviis   Nelj Juul 19, 2012 12:33 pm

Issand Ewka, su esimene lõik on ikka jummala täppi kirjutatud. Eks me ikka igatse seda aega taga, kus olid normaalsed hinnad, ja oli võimeline aeg ka poest üht koma teist osta.

Olen kõik eelnevalt asjad ära andnud. olen pannud perekool.ee lehele kuultuse, et need ja need ajsad, kes tahab tulgu järgi. Nüüd kui mõtlema hakata, siis olen kokku perekool.ee lehel ära andnud vähemalt 10 kasti riideid. Mis iseeneset on suhteliselt suur kogus.

Miks ma asju ära annan, kuigi ma olen nende eest maksnud. Ja siis tegelikult. Vahet pole kui palju ma nende eest maksnud olen, vaid see tunne kui sa saad midagi head teha ja kellelegi midagi anda. See tunne tegelikult ei kao kuhugi, kui sa oled aidanud abivajajat.
Tagasi üles Go down
http://www.spunk.ee/kasutaja.php?username=ingrid169
Neiuu

Postituste arv : 35

PostitaminePealkiri: Re: Spunkimine kui eluviis   Nelj Juul 19, 2012 3:53 pm

Varem müüsin kõike odavate hindadega aga kui avastasin spunki olen hakanud enamus asju niisama ära andma , see tunne , et oled kellegile head teinud on kümme korda parem kui see paar eurot pangakontol . Ei ela ma ise ka väga hästi , mõni kuu vaevu tuleb ots otsaga kokku aga leian , et alati on kuskil keegi kellel on veel hullemini kui minul , aitan alati nii palju kui minu võimuses :)
Tagasi üles Go down
http://www.spunk.ee/kasutaja.php?username=Neiuu
Külaline
Külaline

PostitaminePealkiri: Re: Spunkimine kui eluviis   Kolm Mai 29, 2013 7:22 pm

Mina olen internetis müünud ainult 2 asja,üks oli turvahäll mis mulle toodi,aga kuna mul oli juab olemas siis panin müüki,ostja sain kauba ja raha sain täpselt sel ajal,kui mul laps oli haige ja polnud raha et rohtugi osta.Siis oli see summa nagu taevaönnistus,sain oma lapsele vajalikud rohud ja ostja väga korraliku turvahälli.Teine oli vana laevakell,mille ostja oli nöus maksma üksköik mis summat et seda kella saada( osta.ee-s) ajasaigi.Rohkem pole asju kuhugi müüki pannud.Parem annan inimestele,kellel rohkem neid vaja on.
Olen kasutaja Neiuu-ga täitsa nöus,rööm tehtust heateost on kümme korda suurem kui möni euro arvel.Ma ei ole mingi rikas,raha möttetult loopida ei saa,möni kuu tulen vaevu ots-otsaga kokku,kuid ikka üritan aidata,sest töesti on neid kes on veel raskemas elujärjel kui mina.
Tagasi üles Go down
Sponsored content

PostitaminePealkiri: Re: Spunkimine kui eluviis   

Tagasi üles Go down

Spunkimine kui eluviis
Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1