Spunkijad
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Suur mure seoses toimetulekutoetusega!

Go down 
+2
eestiturist
sweedy18
6 posters
AutorTeade
sweedy18




Postituste arv : 2
Join date : 16/04/2013

Suur mure seoses toimetulekutoetusega! Empty
PostitaminePealkiri: Suur mure seoses toimetulekutoetusega!   Suur mure seoses toimetulekutoetusega! EmptyKolm Apr 24, 2013 10:22 pm

Tere, saan kahe lapsega Tartu linnas toimetulekut. Neil on siin selline süsteem et kui läheb nt. aprillis taotlema, siis võetakse arvesse sinu märtsi kuu sissetulekut. Ühesõnaga mul sai nüüd vanemahüvitis otsa. Märtsis sain rahasid kokku umbes 330, aprillis 230 eurot ja mais saan ainult 115 eurot lasterahasid. Kuna nemad arvutavad koguaeg üks kuu tagasi tulnud sissetulekute järgi, siis sain ma see kuu endale 100 eurot söögiraha umbes kuuks ajaks ja järgmine kuu veel vähem. SEda on väga raske siia kirja panna kui inimene ise pole selle sees kuidas need arvutused vlja näevad.
Olen käinud juba lastekaitses küsimas toetus, linnavalitsuses ja sotsiaaltöötaja juures. Mitte kuskilt abi ei saa :S. Kõigil on umbes selline suhtumine, et kõigil on raske umbes ela üle. Ma täiesti usun, et on inimesi, kes on elanud veel vähema raha eest, aga ma ei ole super inimene ja ei ole kohustatud elama selle raha eest kui mulle on ette määratud toimetulekupiir.
Mul tõesti süda valutab, et mis saab. Jätan siis lihtsalt kommunaalid maksmata.. Mul on täpselt selline tunne, et kuna ma ei käi ja ei jõua ja ei hala, siis mulle ei antagi. :S. Arusaam on kyll praeguseks hetkeks neist töötajatest selline, et mida vähem annad teistele seda suurem on nende enda palk või nagu maksaksid nad nagu oma taskust.

Äkki keegi on olnud kunagi sellises olukorras või saab mind aidata kuhu ma pean oma murega nüüd pöörduma :(.

Tänud :)
Tagasi üles Go down
eestiturist

eestiturist


Postituste arv : 140
Join date : 28/07/2012
Age : 37
Asukoht : Pärnu

Suur mure seoses toimetulekutoetusega! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Suur mure seoses toimetulekutoetusega!   Suur mure seoses toimetulekutoetusega! EmptyNelj Apr 25, 2013 3:52 pm

Tere!
Saan murest väga hästi aru, me peame hakkama saama palju vähemaga, abi pole tõesti loota kuskilt mujalt, kui ainult perekonnalt, kuidagi koos tuleb hakkama saada.

Vaata üht teemat siit altpoolt - sotsabi ja toidupanga teemaline.

Keegi kirjutab, et Tartus jagatakse toidukraami kord nädalas, sealt ehk ikka midagi hamba alla saab, ei jää vähemalt päris nälga ja ei pea jätma kommunaale maksmata.

Ehk on kütmine ka juba seal lõpetatud ja järgmise kuu arve ka väiksem.
Meil köetakse täie auruga ja lõppu ei paista, ega ei saa ju lasta maikuus natuke väiksemat küttearvet tekkida, enne kui juunikuu remondifondi maksed peale tulevad. Kellelegi on see kütmine väga kasulik tundub, sest viimase kolme aastaga tõusis kesmine küttearve 32-lt 116-le, päris muljetavaldav. Aga kõik on õige, nagu öeldakse.

Tagasi üles Go down
http://www.spunk.ee/kasutaja.php?username=eestiturist
meelikasoot




Postituste arv : 10
Join date : 27/04/2013

Suur mure seoses toimetulekutoetusega! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Suur mure seoses toimetulekutoetusega!   Suur mure seoses toimetulekutoetusega! EmptyPüh Apr 28, 2013 12:33 am

Meie elame hetkel Annelinna paneelmajas ja nagu sellistes majades ikka, siis kommunaalid tõusevad talvekuudel paraku lakke, köetakse metsikult. Kui elasin maal, sai puudega kütta ning seega ise reguleerida, kui sooja elamist tahad, siin maksad niisama tühja.
Saan lastetoetust ja abipakke, kus on siis tatar, jahu jne, kuid aeg-ajalt tahaks kasvavatele lastele ju ka liha pakkuda ning värskeid köögivilju, selle jaoks raha tõesti napib, sest lasteaias peab lastel miskit seljas olema, kommunaalid maksta (muidu tõstetakse välja), ravimid katab suures osas õnneks Haigekassa, kuid pean teinekord käima ka Tallinnas uuringutel ning tahaks ka kodus käia, aga selleks kõigeks raha lihtsalt ei jätku.
Mõtlen samuti, et mis siis maksmata jätta ja ei näe vastust. Kui oleks mingi tasuvam töökoht, oleks hea, aga hetkel sellest palgast ei näe ma küll mingit võimalust, et endale midagi soetada...
Tagasi üles Go down
Cybaramoor

Cybaramoor


Postituste arv : 26
Join date : 18/07/2012
Asukoht : Võrumaa

Suur mure seoses toimetulekutoetusega! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Suur mure seoses toimetulekutoetusega!   Suur mure seoses toimetulekutoetusega! EmptyPüh Apr 28, 2013 10:43 am

Teemaalgataja, sweedy18, kui siin on võimalus privaatselt sõnumeid saata, siis võiksite seda teha. Ei, ma pole kunagi kokku puutunud sots.toetuste saamisega, aga leian, et mitte keegi ei peaks nälga tundma, ammugi mitte lapsed.
Tagasi üles Go down
http://www.spunk.ee/kasutaja.php?username=Cybaramoor
TIIB1

TIIB1


Postituste arv : 66
Join date : 02/04/2013
Age : 35

Suur mure seoses toimetulekutoetusega! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Suur mure seoses toimetulekutoetusega!   Suur mure seoses toimetulekutoetusega! EmptyEsm Apr 29, 2013 1:00 pm

sweedy18 kirjutas:
Tere, saan kahe lapsega Tartu linnas toimetulekut. Neil on siin selline süsteem et kui läheb nt. aprillis taotlema, siis võetakse arvesse sinu märtsi kuu sissetulekut. Ühesõnaga mul sai nüüd vanemahüvitis otsa. Märtsis sain rahasid kokku umbes 330, aprillis 230 eurot ja mais saan ainult 115 eurot lasterahasid. Kuna nemad arvutavad koguaeg üks kuu tagasi tulnud sissetulekute järgi, siis sain ma see kuu endale 100 eurot söögiraha umbes kuuks ajaks ja järgmine kuu veel vähem. SEda on väga raske siia kirja panna kui inimene ise pole selle sees kuidas need arvutused vlja näevad.
Olen käinud juba lastekaitses küsimas toetus, linnavalitsuses ja sotsiaaltöötaja juures. Mitte kuskilt abi ei saa :S. Kõigil on umbes selline suhtumine, et kõigil on raske umbes ela üle. Ma täiesti usun, et on inimesi, kes on elanud veel vähema raha eest, aga ma ei ole super inimene ja ei ole kohustatud elama selle raha eest kui mulle on ette määratud toimetulekupiir.
Mul tõesti süda valutab, et mis saab. Jätan siis lihtsalt kommunaalid maksmata.. Mul on täpselt selline tunne, et kuna ma ei käi ja ei jõua ja ei hala, siis mulle ei antagi. :S. Arusaam on kyll praeguseks hetkeks neist töötajatest selline, et mida vähem annad teistele seda suurem on nende enda palk või nagu maksaksid nad nagu oma taskust.

Äkki keegi on olnud kunagi sellises olukorras või saab mind aidata kuhu ma pean oma murega nüüd pöörduma :(.

Tänud :)


pöördu toidupanga poole...õde pärnus käib toidupangas iga nädal kraami saamas;) antakse korralikku kaupa...lastetoite,konserve,puuvilju,leiba,saia jne jne
Tagasi üles Go down
sweedy18




Postituste arv : 2
Join date : 16/04/2013

Suur mure seoses toimetulekutoetusega! Empty
PostitaminePealkiri: .   Suur mure seoses toimetulekutoetusega! EmptyEsm Apr 29, 2013 1:06 pm

Käisin lastekaitses, alguses lubati toidupanka, pärast helistas ütles, et ei saa, sest toidupank on ülerahvastatud ja mina polevat nii halvas seisus kui seal käivad inimesed. Ei hakkanud temaga vaidlema ka, sest pole sellist iseloomu lihtsalt.
Tagasi üles Go down
meelikasoot




Postituste arv : 10
Join date : 27/04/2013

Suur mure seoses toimetulekutoetusega! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Suur mure seoses toimetulekutoetusega!   Suur mure seoses toimetulekutoetusega! EmptyEsm Apr 29, 2013 1:55 pm

Teinekord antakse ka Spunkis ära erinevaid hoidiseid, kartulit ja kuivaineid näiteks. Ise pole küll kahjuks "jaole saanud", kuid tasub proovida soov esitada, ehk kellelgi on üle mingeid moose või kuivaineidki, millest miskit teha :)

Tasuks ikka seda toidupanga asja ka ajada, minu teada see ainult kasvab ning abistajaid on juurde tulnud. Nii ikka ei saa elada ju, kui lapsed näljas...


Viimati muutis seda meelikasoot (Kolm Mai 01, 2013 2:15 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
Murike




Postituste arv : 30
Join date : 17/07/2012

Suur mure seoses toimetulekutoetusega! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Suur mure seoses toimetulekutoetusega!   Suur mure seoses toimetulekutoetusega! EmptyKolm Mai 01, 2013 11:03 am

sweedy18 kirjutas:
Käisin lastekaitses, alguses lubati toidupanka, pärast helistas ütles, et ei saa, sest toidupank on ülerahvastatud ja mina polevat nii halvas seisus kui seal käivad inimesed. Ei hakkanud temaga vaidlema ka, sest pole sellist iseloomu lihtsalt.

No mismoodi:(
Loen toidupanga lehelt:
Toiduabi saamise eeltingimuseks on sissetulekute jäämine allapoole ametlikult määratud toimetuleku piiri – 76.70 eurot või vähem esimese ja 61.36 eurot või vähem iga järgmise pereliikme kohta kuus. (Vt Toimetulekupiir)
Toiduabi saavad pered ja üksikvanemad, kes on toimetulekutoetuse saajate nimekirjades või abiorganisatsioonide liikmed (Suurperede Abistamise ühing, Lasterikaste Perede Liit jt.) Selleks peavad ühingute ja abiorganisatsioonide liikmed, kes vajavad toiduabi, kinnitama ja suutma tõendada, et nende kasutusse jääb toimetuleku piirist väiksem või sarnane summa.

Teine võimalus Toidupanga toiduabi taotlemiseks, on toimetulekutoetust saavatel peredel pöörduda otse linnaosa või maakonna sotsiaalabiosakonna poole vastavasisulise sooviga. Seda saab teha piirkondades, kus Toidupank juba tegutseb.

[You must be registered and logged in to see this link.]

Tagasi üles Go down
http://www.spunk.ee/kasutaja.php?username=Murike
Sponsored content





Suur mure seoses toimetulekutoetusega! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Suur mure seoses toimetulekutoetusega!   Suur mure seoses toimetulekutoetusega! Empty

Tagasi üles Go down
 
Suur mure seoses toimetulekutoetusega!
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Suur suur aitäh ...
» segadus kaubaga
» Suur ja Eriline tänu kõigile nimestikus olevatele saajatele :)

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Spunkijad :: Vestlusnurk :: Vaba teema-
Hüppa: