Spunkijad
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Pakkimine ja pakkimiskulu

Go down 
+16
Pallike
sauga9a
Looming
miniminni
kalleb
v11u
Angela
Neiuu
nicegirls
ingrid169
sirios
Cybaramoor
sissyk
kullake
Murike
Administraator
20 posters
Mine lehele : 1, 2  Next
AutorTeade
Administraator
Administraator
Administraator


Postituste arv : 88
Join date : 12/07/2012

Pakkimine ja pakkimiskulu Empty
PostitaminePealkiri: Pakkimine ja pakkimiskulu   Pakkimine ja pakkimiskulu EmptyNelj Juul 19, 2012 8:35 am

Pakkimiskulu võtmise või võtmatajätmise üle on ikka ja jälle vaieldud ning seda erinevates portaalides. Väga huvitaks erinevate spunkijate arvamus, kas pakkekulu küsimine Teie arvates on vajalik-õigustatud? Kas on kellelgi ehk välja pakkuda mõni huvitav pakkimise-pakendamisenipp, millised on välja näinud naljakaimad-kummalisimad pakid, mida olete saanud siis kas spungist või mujalt?


Isiklikult mina ei ole pakkekulu küsimise poolt. Leian, et pakkimine võiks olla lõbus ning loov tegevus, mis paneks inimest taaskord asjade taaskasutuse ja väärtuse üle mõtlema. Varemalt näiteks jalatseid ostes küsisin alati, et kas ma võiksin saada nood ilma karbita, aga nüüd enam mitte - sellised karbid on pakkide saatmiseks väga mugavad. Lisaks keeldusin varemalt pakutavatest kilekottidest, sest kasutan poeskäiguks riidest kotte. Nüüd, kui minult just kilekoti eest eraldi raha ei küsita, siis võtan pakutava vastu, sest ma saan nendega pakke saata või käest-kätte andmisel noisse asju panna (sest olgem ausad - see, kui peale makse kinnitamist või sooritamist küsitakse "kas panen kilekotti ka?" ei tähenda, et see kilekott on tasuta, tegelikult on ka sellised "tasuta" kotid arvestatud muude tasude sisse).
Samas olen ma tegelikult ikkagi igasuguse kilekotindamise vastu ning mõlgutan mõtteid selles osas, et võiks hakata massiliselt riidest kotte õmblema, mingitest kangajääkidest näiteks. See annaks võimaluse ka saajal selline pakend uuesti ringlusesse lasta jne.jne. Mis Te arvate sellisest mõttest?

Pakkekulude osas meenub pettumus, kus üks osta.ee müüja kunagi nõudis minult tasu mulliümbriku eest, kuigi ma ei pidanud üldse vajalikuks eseme saatmist sellises pakendis. No ei jaksanud vaielda ühel hetkel, tasusin küsitud summa ja sain kätte asja, mis oli pakitud mitte uude, vaid kasutatud mulliümbriku sisse, paberi alt, millel oli minu nimi, koorus veel teine saatja-aadress koos markide ja templitega ;)

Ja arvake ära, mis on olnud (minu jaoks) kõige hämmastavam pakkematerjal, millega mulle on asi saadetud? Kiirpudru karp! Ma imestasin ja mõtlesin, et no on ikka inimene... See oli ka suhteliselt ammu. Nüüd aga olen hakanud mõtlema, et.. tegelikult, taaskasutus ja nii, oskus näha ja kasutada asja uuesti, millekski muuks - see on ju õige! Ja papist pudrukarp eseme pakkimiseks - geniaalne ;) Ise sellise pakkematerjali kasutamiseni küll ei ole jõudnud, samas andis seegi kogemus põhjust taaskasutuse üle mõtisklemiseks.
Tagasi üles Go down
Murike




Postituste arv : 30
Join date : 17/07/2012

Pakkimine ja pakkimiskulu Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pakkimine ja pakkimiskulu   Pakkimine ja pakkimiskulu EmptyNelj Juul 19, 2012 9:20 am

Samuti ei leia et oleks õigustatud.

Minu meelest on ainuke otsene kulu pakketeip. Sedagi jätkub pikaks-pikaks ajaks. Noh ja võib arutleda selle üle kas ja kui palju seda ikka kasutada vaja on:) Põhilisi pakendeid - kilekotte - ju ikka majapidamisse koguneb.

Ise saatsin 1 paki kunagi Hesburgeri paberkotis. No selles kõige suuremas ja välises mis rasvaseks ei saa:) Iseenesest on see tavaline jõupaber, aga endale tundus veidi naljakas ning ilmselt saajale ka.

Pakendamise meeldimine/mittemeeldimine sõltub muidugi inimesest. Mulle näiteks meeldib:) hoian alles sobivaid karpe, mullikilet ja mulliümbrikuid. Mõni teine ei salli silmaotsaski ning "prahi" viskab kohe minema.
Tagasi üles Go down
http://www.spunk.ee/kasutaja.php?username=Murike
kullake

kullake


Postituste arv : 88
Join date : 17/07/2012
Age : 45
Asukoht : Tartu

Pakkimine ja pakkimiskulu Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pakkimine ja pakkimiskulu   Pakkimine ja pakkimiskulu EmptyNelj Juul 19, 2012 9:35 am

Mina tegutsen samuti osta.ee-s juba üle 5-e aasta ,ning olen samuti saatnud kaupa igasugustes pakendites :)
Hiljuti avastasin pappkarbid ,mille sisse on pakitud Ingman jäätised 6 tk . Jäätised on omakorda pakitud oma ümbrisesse ja
pappkarp ise puhas ja tugev ,miks mitte pakkida sinna asju .
Pakkekulu olen küsinud max. 0,10 senti ,ka Spungis ja seda ainult kleeplindi tõttu ,mida kulub palju ja pole poest ostes väga odav.

Kasutanud olen pakkimiseks veel nagu paljud teisedki, kilekotte,suuri tühje karpe ,mis tasuta igast poest peaaegu saab,samuti mulliümbrikuid ,millega mulle on kaupa saadetud ,sealt olen aga mina kindlasti küünekääridega välja lõiganud eelmise saatja andmed ,tapeeti ,mida mul remondist on külluses üle jäänud .Jah ka mina olen kasutanud kiirpudru karpe ja laste piimapulbrite karpe,mis loomulikult pole sisuga koos :) ( kõik kirjud karbid olen ümbritsenud näiteks valge koopiapaberiga )

Ühesõnaga kõike,kõike ,kõike ,mis on puhas ja sobitub saadetava kaubaga.
Samuti olen ma muretsenud koju pagasikaalu ,millega on mugav pakke kaaluda ,et küsitud postikulu oleks võimalikult täpne. Saab ka köögikaaluga hakkama ,mida kasutasin esimesed aastad .

Olen ostnud ka suure rulli neid pisikesi kilekotte ,mis kassades jagatakse . Panen alati näiteks riideeseme kõigepealt pisikesse kotti ja siis ümbrispakendisse .

Tahan siin siis paluda ,et ärge olge pahased kui 0,10 senti palutakse teibi ja kilekoti raha ,seda ei ole palju ja see on piisav kui muidu olla loov ja leida pakendeid taaskasutuseks enda ümber .
ja pakendada rõõmuga

Tagasi üles Go down
http://www.spunk.ee/kasutaja.php?username=kullake
kullake

kullake


Postituste arv : 88
Join date : 17/07/2012
Age : 45
Asukoht : Tartu

Pakkimine ja pakkimiskulu Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pakkimine ja pakkimiskulu   Pakkimine ja pakkimiskulu EmptyNelj Juul 19, 2012 9:39 am

aa...lisaks veel olen kasutanud ära enamus kinkekotte ,millega olen saanud jõulukingid,sünnipäevakingid ja
vahel ka kinkepaberi ,mis on jäänud järgi kui olen neid ise ostnud ja on üle jäänud :)
Tagasi üles Go down
http://www.spunk.ee/kasutaja.php?username=kullake
sissyk

sissyk


Postituste arv : 41
Join date : 16/07/2012

Pakkimine ja pakkimiskulu Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pakkimine ja pakkimiskulu   Pakkimine ja pakkimiskulu EmptyNelj Juul 19, 2012 10:06 am

Mina olen nõus maksma küll selle 0.10 senti, kui mulle pakk normaalses ümbrises saadetakse :)
Osad on küsinud ja osad mitte. Kuid, kui inimene küsib pakkematerjali kulu, siis eeldan, et pakk tuleb korralik, viisakas ja ei ole nn. kolmanda ringi ümbrikus või kümneid kordi kasutuses olnud kilekotis, mis vaevu koos seisab.

Kuna saadan pidevalt asju, siis olen muretsenud omale suure korraliku jõupaberi ja teibi, millega katsun ka ise korraliku paki saatmiseks kokku panna. Seega loodan ka, et ei olda pahased, kui küsin selle paberi ja teibi eest 10 senti. Sest tegemist ei ole ju kasutatud paberiga vaid rullis ja uuega.
Kui aga tekib võimalus kasutada mõnda käigus olnud kasti või muud pakendamiseks võimalikku materjali, siis ma pole pakkematerjali raha küsinud.

Kilekotte kahjuks meie peres jääb suhteliselt harva üle. Need üksikud, mis mõnikord koju jõuavad, lähevad käiku nii prügile, kui ka mujale. Enamus kordi ikka riidest kottidega poes käime.

Tagasi üles Go down
http://www.spunk.ee/kasutaja.php?username=sissyk
Cybaramoor

Cybaramoor


Postituste arv : 26
Join date : 18/07/2012
Asukoht : Võrumaa

Pakkimine ja pakkimiskulu Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pakkimine ja pakkimiskulu   Pakkimine ja pakkimiskulu EmptyNelj Juul 19, 2012 10:20 am

Ma ei pane pahaks pakkekulu küsimist, eriti nende poolt, kes annavad asju ära sadade kaupa. Endast rääkides, siis mul eriti pole ülearuseid asju ja seetõttu olen ka keskmisest passiivsem "spunkija". Viimasel ajal olen kasutanud pakkimiseks paberit majapidamises üle jäänud tapeedirullist. Hea tugev paber, ma ei julge väita, et lausa pestav, aga niiskuse käes läbi ka ei vetti. Vajadusel pakin asjad eelnevalt veel läbipaistvasse kilekotti, mida toidupoest tulles pea alati paar tükki üle jääb. Ja teipimise asemel eelistan kasutada klambripõstolit. Ka mulliümbrikku olen kasutanud, aga kas väga väikeste või õrnade esemete nagu ehted puhul.
Tagasi üles Go down
http://www.spunk.ee/kasutaja.php?username=Cybaramoor
kullake

kullake


Postituste arv : 88
Join date : 17/07/2012
Age : 45
Asukoht : Tartu

Pakkimine ja pakkimiskulu Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pakkimine ja pakkimiskulu   Pakkimine ja pakkimiskulu EmptyNelj Juul 19, 2012 10:26 am

sissyk kirjutas:
Mina olen nõus maksma küll selle 0.10 senti, kui mulle pakk normaalses ümbrises saadetakse :)
Osad on küsinud ja osad mitte. Kuid, kui inimene küsib pakkematerjali kulu, siis eeldan, et pakk tuleb korralik, viisakas ja ei ole nn. kolmanda ringi ümbrikus või kümneid kordi kasutuses olnud kilekotis, mis vaevu koos seisab.

Kuna saadan pidevalt asju, siis olen muretsenud omale suure korraliku jõupaberi ja teibi, millega katsun ka ise korraliku paki saatmiseks kokku panna. Seega loodan ka, et ei olda pahased, kui küsin selle paberi ja teibi eest 10 senti. Sest tegemist ei ole ju kasutatud paberiga vaid rullis ja uuega.
Kui aga tekib võimalus kasutada mõnda käigus olnud kasti või muud pakendamiseks võimalikku materjali, siis ma pole pakkematerjali raha küsinud.

Kilekotte kahjuks meie peres jääb suhteliselt harva üle. Need üksikud, mis mõnikord koju jõuavad, lähevad käiku nii prügile, kui ka mujale. Enamus kordi ikka riidest kottidega poes käime.


Olen samuti nõus sissyk-ga
Kui sa kasutad mitmenda ringi pakendit (võib kasutada) ,siis vaata ,et pakend oleks puhas ja korralik. Ka mina olen saanud pakke
mustades kilekottides (ei pea silmas muste prügikotte) ja räpastes karpides , olen saanud liivaseid ja kassikarvu täis riideid .
Kilekotte ei jää ka meil eriti üle ,samuti läheb oma pere prügimajandusse käiku :) ja kasutame ka riidest kotte . Seega 0,10 senti võib maksta ka teinekord juba poe kilekott ,mida pakkimiseks võid vajada.
Tagasi üles Go down
http://www.spunk.ee/kasutaja.php?username=kullake
sirios

sirios


Postituste arv : 14
Join date : 17/07/2012
Age : 44
Asukoht : Harjumaa, Jõelähtme vald

Pakkimine ja pakkimiskulu Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pakkimine ja pakkimiskulu   Pakkimine ja pakkimiskulu EmptyNelj Juul 19, 2012 10:53 am

Ma ise pole küll kunagi pakendi või pakkimise eest raha küsinud, aga saan aru ka neist, kes küsivad. Oma kõige väärtuslikumat vara- aega - ei hakka ma eurosentidesse arvutama. Ja kui hakkaks, siis ilmselt ei jaksaks keegi seda kinni maksta.:P

Ise olen pakkimisele kohati ikka väga loominguliselt lähenenud. Viimati oli vaja saata paljudest pisikestest purunemisohtlikest esemetest koosnev pakk- panin need pisikesed esemed kilekottidesse pakitult siis tühjaks saanud Zeva salvrätikarpi ja siis veel pakkisin selle karbi kilekotti ja teipisin kinni. Tuli selline kandiline pakike.
Pudrukarbid, lapse maiustuste karbid, kingakarbid, kodutehnika karbid, kinkekotid, rääkimata muidugi kilekottidest, mulle saabunud mulliümbrikest jms - kõik mis hetkel pakkimiseks sobib on kasutusse läinud. Pakke saadan harva ja kodus midagi ekstra postipakkide saatmiseks ei ole.
Tagasi üles Go down
http://www.spunk.ee/kasutaja.php?username=sirios
ingrid169
Spunkija
ingrid169


Postituste arv : 151
Join date : 15/07/2012
Age : 35
Asukoht : Misso

Pakkimine ja pakkimiskulu Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pakkimine ja pakkimiskulu   Pakkimine ja pakkimiskulu EmptyNelj Juul 19, 2012 12:41 pm

kullake kirjutas:
aa...lisaks veel olen kasutanud ära enamus kinkekotte ,millega olen saanud jõulukingid,sünnipäevakingid ja
vahel ka kinkepaberi ,mis on jäänud järgi kui olen neid ise ostnud ja on üle jäänud :)

Kingikottidesse pakkimine on hiilgav idee. Miks ma ise sellle peale varem pole tulnud.
Tagasi üles Go down
http://www.spunk.ee/kasutaja.php?username=ingrid169
Administraator
Administraator
Administraator


Postituste arv : 88
Join date : 12/07/2012

Pakkimine ja pakkimiskulu Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pakkimine ja pakkimiskulu   Pakkimine ja pakkimiskulu EmptyNelj Juul 19, 2012 12:47 pm

Kusjuures mina olen saanud kingikotis paki ainult ühe korra (õngitsesin selle smartposti kapist välja), just spunk.ee-st, väike kingisaaja-sildike oli ka küljes minu nimega, see oli lihtsalt väga-väga armas ning tegi terveks päevaks tuju superheaks :)
Tagasi üles Go down
nicegirls




Postituste arv : 4
Join date : 16/07/2012
Asukoht : Saaremaa

Pakkimine ja pakkimiskulu Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pakkimine ja pakkimiskulu   Pakkimine ja pakkimiskulu EmptyNelj Juul 19, 2012 3:34 pm

Mina arvan et kui kysitake pakkimiskulu 0.10 senti on see normaalne ,kysin ise ka .
Aga mul on juhus olnud kui kysitakse pakkimiskuluks 0.50 senti ja sain kilekotti sissepakitud eseme.see oli minujaoks liiga palju kysitud
Tagasi üles Go down
http://www.spunk.ee/kasutaja.php?username=nicegirls
Neiuu

Neiuu


Postituste arv : 35
Join date : 16/07/2012
Age : 32
Asukoht : Finland,Oripää

Pakkimine ja pakkimiskulu Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pakkimine ja pakkimiskulu   Pakkimine ja pakkimiskulu EmptyNelj Juul 19, 2012 3:44 pm

Mina ei pane pahaks kui küsitakse 0,10senti pakkimiskulu aga ise ei ole kunagi küsinud . Nüüd hetkel ongi mul kõik pakkimismaterjalid otsas ja ei saada postiga asju niikaua kuni jälle olen suutnud soetada kõik vajaliku ,endalegi üllatuseks on isegi kilekotid otsas,mida tavaliselt oli mul tarbeni :D
Aga pooldan ka täielikult taaskasutust , seega kõik mis kannatab veel ringile saata läheb ka uuele ringile ( mullikiled,karbid jms) .
Tagasi üles Go down
http://www.spunk.ee/kasutaja.php?username=Neiuu
Angela




Postituste arv : 20
Join date : 18/07/2012

Pakkimine ja pakkimiskulu Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pakkimine ja pakkimiskulu   Pakkimine ja pakkimiskulu EmptyReede Juul 20, 2012 8:49 pm

Mina olen kõige rohkem tasunud 0,30€ pakkekulu eest aga kahjux seda pakki ma kätte ei saanudki. Andja ei pannud pakki posti kuna "kaotas" paki ära.. Pika kirjavahetuse peale maxis ta mulle raha tagasi ja vabandas, et paki ära kaotas. Nii mõnigi on kysinud 0.10€ pakkekulu eest ja on paki postitanud mulle mustas prygikotis. :D Ma heameelega maxax pakkekulu kui ma saax ikka viisakalt pakitud paki. Mitte mingisse prygikotti mässitud junni :) :) ( seda sis mitte halvas mõttes)
Tagasi üles Go down
http://www.spunk.ee/kasutaja.php?username=Angela
v11u

v11u


Postituste arv : 67
Join date : 20/07/2012
Asukoht : Hiiumaa

Pakkimine ja pakkimiskulu Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pakkimine ja pakkimiskulu   Pakkimine ja pakkimiskulu EmptyReede Juul 20, 2012 10:39 pm

Ei ole küsinud ega tuleks vist selle pisiasja pealegi :)! Kui on olnud juhuseid, et vaja asi pakkida nii, et ei loksuks või koliseks(nt. laste mänguasjad jne), olen leidnud majapidamisest kangast, padjapüüre vms, mida enam vaja ei lähe. Teibi ja kilekotid soetan endale teadmisega, et see on minu hobi või tegevus, mis mind heas tujus ja erksana hoiab(lapsega päevast päeva kodune rutiin nõuab mingitki tegevust juurde :)). Aga olen kindlasti nõus maksma ka pakendamiskulu inimesele, kes saadab korralikke raamatuid või purunemisohtlikke asju, see ju minu enda huvides! Ükskord saatsin paki kõrvarõngastega silmatilkade karbis, oli niii väike pakk, et postitöötajad purskasid naerma ja arvasid, et selline saadetis kaob küll kindlasti ära :)! Ei kadunud!
Tagasi üles Go down
http://www.spunk.ee/kasutaja.php?username=v11u
Administraator
Administraator
Administraator


Postituste arv : 88
Join date : 12/07/2012

Pakkimine ja pakkimiskulu Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pakkimine ja pakkimiskulu   Pakkimine ja pakkimiskulu EmptyLaup Juul 21, 2012 7:20 am

v11u kirjutas:
Teibi ja kilekotid soetan endale teadmisega, et see on minu hobi või tegevus, mis mind heas tujus ja erksana hoiab

Küll Te ütlesite seda hästi! :)
Tagasi üles Go down
kalleb

kalleb


Postituste arv : 64
Join date : 16/07/2012

Pakkimine ja pakkimiskulu Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pakkimine ja pakkimiskulu   Pakkimine ja pakkimiskulu EmptyPüh Juul 22, 2012 10:13 pm

üldiselt on teibid väga kalliks läinud , postis kirjadega kaste saata ei lubata ja need tuleb kõik kinni teipida

poes võib teibirull maksta 1-2 euri

maksimum kogus teipi mis on läinud ühe paki peale on olnud 4 rulli , igas rullis on 66meetrit seda

kast muidugi oli paraja külmkapi suurune ja ise tugevatest pappidest tehtud

harilikult pisema paki peale toda teipi läheb minimaalselt , selliste keskmiste pakkide peale umbes pool rulli kindlasti
Tagasi üles Go down
http://www.spunk.ee/kasutaja.php?username=kalleb
kullake

kullake


Postituste arv : 88
Join date : 17/07/2012
Age : 45
Asukoht : Tartu

Pakkimine ja pakkimiskulu Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pakkimine ja pakkimiskulu   Pakkimine ja pakkimiskulu EmptyPüh Juul 22, 2012 10:18 pm

kalleb kirjutas:
üldiselt on teibid väga kalliks läinud , postis kirjadega kaste saata ei lubata ja need tuleb kõik kinni teipida
poes võib teibirull maksta 1-2 euri
maksimum kogus teipi mis on läinud ühe paki peale on olnud 4 rulli , igas rullis on 66meetrit seda
kast muidugi oli paraja külmkapi suurune ja ise tugevatest pappidest tehtud
harilikult pisema paki peale toda teipi läheb minimaalselt , selliste keskmiste pakkide peale umbes pool rulli kindlasti

just :) ,minul kulub ka teipi ikka suures koguses ja tõesti ..alla euro teibirulli osta pole kusagilt ,ikka 1,5 ja 2 eurot tk.
Korra õnnestus osta.ee-st hulgi osta aga nüüd need varud ka otsas ja seetõttu olengi mina küsinud selle 0,10 pakkimiskulu just eelkõige teibi maksumuse pärast .
Tagasi üles Go down
http://www.spunk.ee/kasutaja.php?username=kullake
kalleb

kalleb


Postituste arv : 64
Join date : 16/07/2012

Pakkimine ja pakkimiskulu Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pakkimine ja pakkimiskulu   Pakkimine ja pakkimiskulu EmptyPüh Juul 22, 2012 10:24 pm

kui keegi on huviline siis võin 1 eur rull müüa pakketeipi , mul on mingid tagavarad

ise olen ka ostnud pakkekaste sest postis pakutavad on hiigelkallid , saab ka kasutada säästumarketis tasuta jagatavaid kaste aga seal nad enamik harilikult pehmed ja tuleb väga valida mida võtta

olen ostnud ka mullkile 150m rullidena

kui keegi mullkileümbrikke koha pealt on huvitatud siis mul on soodsalt pakkuda just väiksemaid gabariite, omal ajal sai Saksamaalt ostetud
Tagasi üles Go down
http://www.spunk.ee/kasutaja.php?username=kalleb
miniminni

miniminni


Postituste arv : 7
Join date : 22/07/2012

Pakkimine ja pakkimiskulu Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pakkimine ja pakkimiskulu   Pakkimine ja pakkimiskulu EmptyPüh Juul 22, 2012 11:45 pm

Mina olen samuti kasutanud pakkematerjaliks vanu karpe, mulliümbrikke, kingikotte. Ümbrikke teen vanadest kalendritest. Mul on ka mullikile, mille sisse pakendan purunemisohtlikud asjad. Pakkimise eest küll lisa ei küsi.
Tagasi üles Go down
http://www.spunk.ee/kasutaja.php?username=miniminni
Looming




Postituste arv : 8
Join date : 23/07/2012
Asukoht : Harjumaa

Pakkimine ja pakkimiskulu Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pakkimine ja pakkimiskulu   Pakkimine ja pakkimiskulu EmptyEsm Juul 23, 2012 9:24 pm

Pakkekulud on põhjendatud, kuid, kes seda soovib, peaks ikka ise küsima. Kust ma muidu tean aimata, kas seda vaja on.

Mina küll ei eelda, et pakend peaks tore ja ilus olema. Isegi siis, kui selle eest on raha küsitud. Nagunii kõik kile-paber (enamus ohtra teibi tõttu) läheb pakendi avamisel katki. Ja lausa raiskamine tundub sellise asja ilusaks tegemine, mis kohe minema visatakse. Seetõttu täiesti normaalne, kui vanu pakendeid sobivusel üha uuesti kasutatakse. Eeldan vaid, et teise isiku kontaktandmeid edasi ei saadeta.

Pakkekulu olen rohkem võtnud kui inimese soovi katta pakendamise ja paki postitamisele kuluvat aega-materjali. Ja aega kulub teinekord ju päris palju, eriti postkontori vahel liiklemiseks. Nii et mõistetav.
Tagasi üles Go down
http://www.spunk.ee/kasutaja.php?username=Looming
Külaline
Külaline




Pakkimine ja pakkimiskulu Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pakkimine ja pakkimiskulu   Pakkimine ja pakkimiskulu EmptyKolm Juul 25, 2012 9:02 am

Ewka kirjutas:
v11u kirjutas:
Teibi ja kilekotid soetan endale teadmisega, et see on minu hobi või tegevus, mis mind heas tujus ja erksana hoiab

Küll Te ütlesite seda hästi! :)

Just minu mõte! :)
Tagasi üles Go down
sauga9a

sauga9a


Postituste arv : 12
Join date : 17/07/2012

Pakkimine ja pakkimiskulu Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pakkimine ja pakkimiskulu   Pakkimine ja pakkimiskulu EmptyNelj Juul 26, 2012 8:57 pm

Mina olen enne ja kindlasti pakin ka edaspidi McDonaldsi suurtesse kottidesse,kui mul parasjagu neid kodus on.Olen isegi saanud päris naljakates pakkides,aga selles pole midagi imelikku
Olen selle poolt,et taaskasutus on vajalik
sauga9a
Tagasi üles Go down
Pallike




Postituste arv : 47
Join date : 17/07/2012

Pakkimine ja pakkimiskulu Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pakkimine ja pakkimiskulu   Pakkimine ja pakkimiskulu EmptyPüh Juul 29, 2012 10:05 pm

Nagu eespool on juba korduvalt kirjutatud- olen nõus maksma pakkimiskulu, kui asi on pakendatud korralikku pakkematerjali, so et pakketasu läheb ikka asja ette, mitte ei muutu äraantava eseme hinnaks. Mul on siiralt piinlik kasutaja loomu ees, kes on alati saatnud laitmatu välimusega pakke, kuid pole kordagi pakketasu küsinud. Edaspidi kannan talle kindlasti omaalgatuslikult 10senti postikulule otsa :)
Olen pakkimistasu korra maksnud, suvalise väljanägemisega pakki saades aga kergitasin kulmu, et mille eest küll :P Ise pole kunagi küsinud, ei hakka ka küsima. Minu jaoks on asja pakkimine mõnus "näputöö", kuigi alati ei ole olnud käe pärast viisakaid pakkematerjale. Olen kasutanud kilekotte, kinkekilekotte ja -paberkotte, seisma jäänud pakkepaberit, pakkepaberi rulli sees olevat jõupaberit jms. Hoian alles ka eri suuruses karbikesi- teepaki, jalanõude, postipakkide karpe.
Kord sain pisikese pakikese, mis oli pakendatud väiksesse hügieenisidemete pakki- häda ei anna häbeneda! Paberisse või kilekotti olekski saaja jäänud neid pakkima, nii et super lahendus minu arust. Mul endal oli aga kord vaja saata kergeid, kuid arvatavasti kergelt purunevaid plasttopsikesi, siis pakkisin häda sunnil topsikesed munaresti- see oli neile nagu loodud. Vaevasin pead, et mida küll paki saaja minu vaimse tervise kohta arvab, kuid vastukaja oli äärmiselt positiivne :D Nii et tõesti- vaadake avatud silmadega oma kodus ringi!
Pisitillukeste asjade saatmise olen kopeerinud kataloogikaupade müüjate pealt- pakin asjakese piisavalt pisikesse kilekotti nii ,et sellele saaks märkmepaberi suuruse korralikult loetava saaja-saatja aadressid peale kirjutada.
Rääkides veel leidlikkusest, taaskasutusest, siis jah, minule võib vabalt saata pakke riide-kanga tükki mässituna. Tegelen kaltsuvaipade kudumisega ja kärtsu värviline või sitsi-satsiline riideriba kulub alati marjaks ära :D
Tagasi üles Go down
http://www.spunk.ee/kasutaja.php?username=Pallike
berry5

berry5


Postituste arv : 18
Join date : 17/07/2012

Pakkimine ja pakkimiskulu Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pakkimine ja pakkimiskulu   Pakkimine ja pakkimiskulu EmptyKolm Sept 12, 2012 6:09 pm

Siis kui hakkasin Spunkis märkama,et osad kasutajad küsivad ka pakkimiskulu, siis see veidi tekitas meelehärmi. Kuid nüüd kuis endal on ka päris palju asju ära antud ja ainuüksi teibirull maksab 79senti (üks odavamaid mida poes leidsin), siis jõudis mulle lõpuks kohale,miks pakkimiskulu küsitakse. Olen nõus maksma pakkimiskulu ja olen hakanud ka ise seda küsima. Samuti ei oota ma super ilusti pakitud jõupaberisse vms pakitud eset, sest enda kogemusest ju näen kui palju maksab ainuüksi teibirull.
Ja kohe üldse ei tule mul ilusti pakkimine välja, ka mitte etteantud pakkimispaberiga :D isegi kingituste pakkimine on väga vaevaline. Igatahes, pakkimiskulu küsimisest saan aru ja minu jaoks ei pea olema saadav pakk ilus, vaid tähtis on sisu, et see oleks terve ja korralik ;)
Tagasi üles Go down
http://www.spunk.ee/kasutaja.php?username=berry5
ingrid169
Spunkija
ingrid169


Postituste arv : 151
Join date : 15/07/2012
Age : 35
Asukoht : Misso

Pakkimine ja pakkimiskulu Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pakkimine ja pakkimiskulu   Pakkimine ja pakkimiskulu EmptyReede Sept 14, 2012 12:33 am

Neid jutte lugedes, sain ma ikka naerda.
Üks mainis Hesburgeri kotti. Ma siin suht hiljuti sain ise spunki kaudu paki aga MacDonaldsi kotis, lapsed naersid, et kas saadeti süüa w.
Kuna kilekotid ja nüüdseks ka kingikotid on kõik otsas, sain ma ostetud 1000 kilekotikest, millesse on super hea pakkida, ning kott siit ja sealt teibiga kinni. Super.

Ise olen ka paar korda küsinud pakkekulu, aga siis kui kodus polnud prügikotti ka enam. Pakkekulu eest mis küsisin 0.10 senti, ostsin poest kilekoti ja siis saatsin paki teele.
Tagasi üles Go down
http://www.spunk.ee/kasutaja.php?username=ingrid169
Sponsored content





Pakkimine ja pakkimiskulu Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pakkimine ja pakkimiskulu   Pakkimine ja pakkimiskulu Empty

Tagasi üles Go down
 
Pakkimine ja pakkimiskulu
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2Mine lehele : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Spunkijad :: Vestlusnurk :: Vaba teema-
Hüppa: